26

Re: Testovací príspevok

Tomas napísal(a):
Hospodár-p. svec napísal(a):

Minimálku na rok 2009 a 2011 pre revíry MO SRZ Orlov nájdete v úvode tejto stránky. Zarybňovaci plán je všetko naviac v tých a iných druhoch rýb potrebných a odsúhlasených výborom.
Jarné zarybnenie 2010 - štrkovisko 2720 Orlov : 5 000 kg kapor od 47 - 60 cm.
                                       štrkovisko 2580 Andrejovka: 2 000 kg kapor od 47 - 60 cm.
                                       štrkovisko 2710 Ľubotín: 2 050 kg kapor od 47 - 60 cm.
                                                                           400 kg pstruh dúhovy od 25 - 35 cm.
                                                                           100 kg pstruh dúhovy od 1 kg - 2 kg.

Chcem sa ešte opýtať. S dravcami sa vôbec nezarybňovalo???

Hm,tak sa prejdi po brehu a uvidíš tam toľko dravcov v ľudskom prevedení,že .... a neviem si predstaviť,kedy ich bolo toľko aj vo vode.Teraz vážne.Skús si spočítať cenu tých ryb a pochopíš skutočnu realitu.Paľo sa hore vyjadril- všetko to chce BUBAKY. Taky dravec by sa tiež určite hodil,je to moja srdcovka ,ale bude treba dáky ten rok vydržať,kým sa ....

Naposledy upravil: tinta1 (2010-05-18 21:43:05)

27

tinta1 napísal(a):
kermo20 napísal(a):

Presne tak suhlasim s PISTOM na 100% ale si myslim ze starych krmitkarov by potrhalo keby bol Orlov chyt a pust ale mne by sa asi splnil sen.A tiez suhlasim s Andrejom ze je vela mladych rybarov ktory praktizuju system chyt a pust, nehovorim ze v kuse sem tam si kazdy zoberie nejakeho kaprika pre rodinu ale nie tahat 75-80cm kusky domov.......no zialbohu som sa stretol aj s mladymi ktorí zase naopak beru vsetko, uplne kritizuju chyt a pust a este si ani nekupia rybarsky listok a bonus co som videl na orlove typka chytat uz 30.aprila. Chcem sa spytat co robi potom rybarska straz??

Ahoj.Počkaj a uvidiš.Poriadok bude a to ti garantujem.Ved som to spomenul aj na členskej schôdzi.Neboj ,pracuje sa natom!

tak to dúfam...... jak ja nezansam tych nenazrancov co beru vsetko co vytiahnu sad

28

Ste sa tu riadne rozpísali o tom chyť a pusť. Asi ste si pomýlili organizáciu. Slovenský rybársky zväz združuje členov, ktorý majú právo na chytanie a privlastňovanie rýb. Ak sa to niekomu nepáči má možnosť si založiť inú organizáciu s inými právami. Nie každý nevie čo s peniazmi a sú medzi nami aj taký čo im dobre padne si svoj úlovok ponechať a odľahčiť tlak na svoju tenučkú peňaženku. Samozrejme som zato, aby sa stanovená hranica dodržiavala a ponechala na terajšej úrovni, veď je jasné že kapor nad 70 cm už nieje to pravé orechové, ale ešte ju znižovať..... na koľko ? Na 45 ?...... Skôr by som apeloval na spôsob lovu. Teraz konkrétne berú kapríky podmierečné, sotva mierečne a veselo sa ťahajú jeden za druhým. Či sa privlastnia či nie je to drancovanie. Zväčša sa doudierajú, potrhajú papule nakazia všelijakou pliesňou a naspäť hádžu do vody. Na posledných dvoch rybačkách som pri druhom takomto úlovku vytiahol udice z vody a zahodil rybku na zubáča a dážďovku na lieňa....škoda neprišlo nič, ale aspoň som „pošanoval“ tých drobcoch. To je podľa mňa správnejší spôsob, ako ťahať jedného kapríka za druhým, púšťať naspäť do vody a hrdiť sa nezmyslom chyť a pusť. Celá dnešná doba produkuje takéto nezmysly, ako napríklad odviesť sa za roh do fitneska autom a tam zaplatiť za chodenie po gumenom chodníku...bláznovstvo. Presne také isté ako púšťať ZDRAVÉ ryby a namiesto toho si kupovať v Tescu nejaké dovezené z Číny, vylovené z nejakej ropnej škvrny. Alebo ešte lepšie, nejaké CHOLESTEROVÉ klobásky.

29

Inasman napísal(a):

Ste sa tu riadne rozpísali o tom chyť a pusť. Asi ste si pomýlili organizáciu. Slovenský rybársky zväz združuje členov, ktorý majú právo na chytanie a privlastňovanie rýb. Ak sa to niekomu nepáči má možnosť si založiť inú organizáciu s inými právami. Nie každý nevie čo s peniazmi a sú medzi nami aj taký čo im dobre padne si svoj úlovok ponechať a odľahčiť tlak na svoju tenučkú peňaženku. Samozrejme som zato, aby sa stanovená hranica dodržiavala a ponechala na terajšej úrovni, veď je jasné že kapor nad 70 cm už nieje to pravé orechové, ale ešte ju znižovať..... na koľko ? Na 45 ?...... Skôr by som apeloval na spôsob lovu. Teraz konkrétne berú kapríky podmierečné, sotva mierečne a veselo sa ťahajú jeden za druhým. Či sa privlastnia či nie je to drancovanie. Zväčša sa doudierajú, potrhajú papule nakazia všelijakou pliesňou a naspäť hádžu do vody. Na posledných dvoch rybačkách som pri druhom takomto úlovku vytiahol udice z vody a zahodil rybku na zubáča a dážďovku na lieňa....škoda neprišlo nič, ale aspoň som „pošanoval“ tých drobcoch. To je podľa mňa správnejší spôsob, ako ťahať jedného kapríka za druhým, púšťať naspäť do vody a hrdiť sa nezmyslom chyť a pusť. Celá dnešná doba produkuje takéto nezmysly, ako napríklad odviesť sa za roh do fitneska autom a tam zaplatiť za chodenie po gumenom chodníku...bláznovstvo. Presne také isté ako púšťať ZDRAVÉ ryby a namiesto toho si kupovať v Tescu nejaké dovezené z Číny, vylovené z nejakej ropnej škvrny. Alebo ešte lepšie, nejaké CHOLESTEROVÉ klobásky.

Dobru chuť prajem.
Nezakazujeme nikomu nič,len neviem koľko mate rokov a neviem ,či si pamätáte dobu,ked bolo rýb veľa a dalo sa chytiť všetko a všade.Teraz je to podstatne inak a preto chceme robiť všetko preto,aby ryby ostali aj pre naše deti a generácie po nás!Pangasius file bez kosti kupite teraz na Družbe /Stara Lubovna/ za 2,5eur za kg ,čo je podľa mňa oveľa lepšie riešenie ako zobrať kapra alebo pstruha ,kt. cena je podstatne vyššia.Ale všetko je to o prístupe a výchove.Petrov zdar!!!

30

tinta1 napísal(a):
Inasman napísal(a):

Dobru chuť prajem.
Nezakazujeme nikomu nič,len neviem koľko mate rokov a neviem ,či si pamätáte dobu,ked bolo rýb veľa a dalo sa chytiť všetko a všade.Teraz je to podstatne inak a preto chceme robiť všetko preto,aby ryby ostali aj pre naše deti a generácie po nás!Pangasius file bez kosti kupite teraz na Družbe /Stara Lubovna/ za 2,5eur za kg ,čo je podľa mňa oveľa lepšie riešenie ako zobrať kapra alebo pstruha ,kt. cena je podstatne vyššia.Ale všetko je to o prístupe a výchove.Petrov zdar!!!

Mám taký istý názor ako Tinta1... Má 100% pravdu.

31

Aha .... na mňa niekto zaútočí a keď sa bránim, tak sa znižujem k nemu...heh... No opýtam sa, nie náhodou podľa takejto „úžasnej myšlienky“ ste sa zachovali, keď ste videli porušovania zákonov a nič ste neurobili ? Alebo sa mýlim a dotyčných ste dôrazne upozornili ? Tím chyť a pusť ste načisto pomýlení...pytliakov treba rázne trestať a ne „chytať a púšťať“. Ak sa mýlim a vy ste sa zachovali tak, ako sa tu prezentujete, tak vás chválim...toto je jedna s foriem ochrany prírody a rýb a vy si môžete povedať, že ste aj pre to niečo urobili, nielen o tom hovorili.
A teraz to podstatnejšie. Nespočítateľné množstvo rokov neexistovalo chyť a pusť a rýb bol dostatok..... aj vy to tu píšete. Takže problém bude asi niekde inde. Napríklad nie malou mierou možno na to vplýva aj povolenie chatiek. Určite sa zvýšil počet rybárov a intenzita lovu (predsa v tej chatke je to pohodlnejšie). Z malých jedno či pár dňových rybačiek sa stali aj viac týždňové rybačky. Rybárov už neodoženie od vody ani zlé počasie, veď sa majú kde uchýliť. Teda teraz intenzívne chytajú ryby nielen "skalní", ale všetci. Jednoduchá matematika hovorí....za dlhší čas viacej ľudí viacej urobí, teda vlastne uloví.
Ešte by som niečo o tých vnútornostiach na brehu...rybársky poriadok to síce zakazuje, ale čo holá skutočnosť. Kde má rybár dať vnútornosti...rozmýšľali ste o tom ? Ako to riešite vy ? Hádžete ich do vody? Tiež sa to nesmie. Ak ich beriete domov, tak mate dva možnosti. Vyhodiť ich do smetiaka, alebo odviesť na spracovanie do kafilerky. Takže po malej úvahe končia v smetiaku, čo je mimochodom tiež zakázané. Takže kde s nimi ?  No kde? Do smetiaka. A potom tam pekne hnijú zmiešane s ostatným domovým odpadom a „pekne“ zapáchajú pod oknami......Heh....to je určite lepšie, ako keď to zožerú bociany a v noci líšky a hlodavce.......

32

Ja ked som videl ze niekto porusuje poriadok upozornil som na to rybarsku straz ak som vedel ze niekto z jej clenov chyta nablizku ale spravil som to iba raz priznam sa kedze nemam cislo na ryb. straz aj vcera som bol na rybach a jedna partia tam nechala bordel ktory kedze bola noc sme nevideli a az rano sme ho zbadali ked boli prec zhodou okolnosti nas prisiel pozriet hospodar tak sme ho na to upozornili hovoril ze ich pozna a upozorni.S tymi chatkami mas pravdu mne sa to tiez nepaci na schodzi sa s tym tak isto nic nespravili proste peniaze su peniaze.......a mna by zaujimalo co ty robis s tymi vnutornostami??ja ich radsej vyhodim do kontajneru (alebo ked sme mali hnojisko na zahrade tak tam) ktory je daleko od domov a nikomu to nevadi a nenechavam to na brehu, keby to aspon poniektory vyhodili do krikov dakde dalej ale nie pol metra od vody a potom to tam smrdi ked to zver nezozerie.Dalej k tomu chyt a pust kazdy mame svoj nazor ja svoj system chytania nebudem menit ak chces vediet o chyt a pust alebo o jeho vyhodach staci sa prist pozriet na Carp Show a tam sa o tom vedu diskusie s poprednymi kaprarmi. Mojou ulohou neni nikoho presviecat musi na to prist kazdy sam aby sa pri zvysujucom pocte rybarov zachovalo aj nieco pre dalsie generacie.

33

kermo20 napísal(a):

Ja ked som videl ze niekto porusuje poriadok upozornil som na to rybarsku straz ak som vedel ze niekto z jej clenov chyta nablizku ale spravil som to iba raz priznam sa kedze nemam cislo na ryb. straz aj vcera som bol na rybach a jedna partia tam nechala bordel ktory kedze bola noc sme nevideli a az rano sme ho zbadali ked boli prec zhodou okolnosti nas prisiel pozriet hospodar tak sme ho na to upozornili hovoril ze ich pozna a upozorni.S tymi chatkami mas pravdu mne sa to tiez nepaci na schodzi sa s tym tak isto nic nespravili proste peniaze su peniaze.......a mna by zaujimalo co ty robis s tymi vnutornostami??ja ich radsej vyhodim do kontajneru (alebo ked sme mali hnojisko na zahrade tak tam) ktory je daleko od domov a nikomu to nevadi a nenechavam to na brehu, keby to aspon poniektory vyhodili do krikov dakde dalej ale nie pol metra od vody a potom to tam smrdi ked to zver nezozerie.Dalej k tomu chyt a pust kazdy mame svoj nazor ja svoj system chytania nebudem menit ak chces vediet o chyt a pust alebo o jeho vyhodach staci sa prist pozriet na Carp Show a tam sa o tom vedu diskusie s poprednymi kaprarmi. Mojou ulohou neni nikoho presviecat musi na to prist kazdy sam aby sa pri zvysujucom pocte rybarov zachovalo aj nieco pre dalsie generacie.

Ahoj. Zasielam Vám  čisla na rybarsku stráž:  Rybárska stráž MO SRZ Orlov:

Švec Pavel          0918 664 296
Vatraľ Vladimír    0905 810 725
Fabián Vladimír   0902 146 299
Mucha Zdeno      0904 380 552
Hanzilko Ľuboš   0904 407 802
Maček Jozef        0907 930 290
Polák Martin        0905 837 115
Pacolt Martin       0905 357 643
Zozom Peter       0907 957 211 a další...

Naposledy upravil: tinta1 (2010-08-04 20:38:22)

34

http://korzar.sme.sk/c/5545698/oprava-p … -roky.html
No,to nepoteší asi nikoho!!!